Ana sayfa Sağlık Kuş üzümü bulunan ilaçlar hangileridir?

Kuş üzümü bulunan ilaçlar hangileridir?

0

Kuş üzümü neye iyi gelir?

– Halk arasında hipotansif etkisinden dolayı yaprak sıvı ekstresinin kullanıldığı literatürlerde kayıtlıdır. Yaprak sıvı ekstresinin furosemid benzeri idrar artırıcı etkisinden dolayı tansiyon düşürücü etki gösterdiği bilinmektedir.

– Ribes nigrum meyvelerinin diüretik etkili olduğu literatürlerde kayıtlıdır. Bitkinin yapraklarından hazırlanan infüzyon dahilen idrar artırıcı etkilidir. Meyveleri ise mide rahatsızlıklarında tercih edilir. Taze meyveleri soğuk algınlığı ve ses kısıklığında gargara olarak kullanılması önerilir.

– Tohum yağı kalbi koruyucu ve antitrombotik amaçla kullanılabilir. Ancak tohum yağının kolesterolü düşürmek için kullanımı uygun değildir.

– Dahilen ishalde, gaz sancılarında ve karaciğer hastalıkları gibi gastrointestinal rahatsızlıklarda kullanıldığı literatürlerde kayıtlıdır.

– Kuru yapraklarının lapa olarak hazırlanıp haricen cilt yaralarında ve böcek ısırmalarında halk arasında kullanımı vardır.

Romatizmal rahatsızlıklarda tedaviye yardımcı olarak kullanılır.

Kuş Üzümü içeren ilaçlar

Unadix 5 Şurup

– Frenk üzümü (Ribes nigrum L.) meyve ekstresi, Spirulina türleri, Hakiki kekik (Thymus vulgaris L.), Biberiye (Rosmarinus officinalis L.), Dar yapraklı iğde (Elaeagnus angustifolia L.), Köpek gülü (Rosa canina L.) meyvesi içerir.

– 3 yaşından büyük tüm çocuklarda bağışıklık sistemini destekleyici olarak besin takviyesi şeklinde kullanımı önerilir.

– Sabah 10 ml, akşam 5 ml şeklinde 1 ay süre ile kullanılması tavsiye edilir.

– DK İLAÇ firması tarafından temin edilir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından izinlidir.

Vialon Tablet

– Ribes nigrum L. tohum yağı, Ginkgo biloba L. yaprak ekstresi, Panax ginseng ekstresi, Koenzim Q10 içerir.

– Yaşlılıkta zihinsel canlılık ve mental tazelik sağlamaya yardımcıdır. Strese karşı organizmanın direncini artırır. Kalp-damar işlevlerinin sağlıklı olmasına yardımcıdır. Fiziksel performansı olumlu etkiler.

– Günde 1 kez sabah ya da öğlen 1 tablet olarak alınır. 1-2 ay kullanımdan sonra 1-2 hafta ara verilmesi önerilir.

– Aktif Farma Medikal firması tarafından temin edilmekte iken atık ithal edilmemektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından izinlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here